Co je hypotéka bez registru a za jakých podmínek si o ni můžete zažádat?

KeliEkonomika

Co je hypotéka bez registru a za jakých podmínek si o ni můžete zažádat?

0 Comments

Hledáte snadnější cestu k půjčce, kterou potřebujete? Pak můžete narazit na celou řadu termínů, názvů a je třeba se v nich lépe orientovat. Jak tomu rozumět?

Co je hypotéka bez registru a za jakých podmínek si o ni můžete zažádat?

S narůstající poptávkou o půjčky se mění také nabídka nejrůznějších bankovních i nebankovních půjček. Hypotéka bez registru patří k běžně používaným termínům, i když to není úplně oficiální název. Jde ale o úvěr, který může být poskytnut podnikatelům ale i běžným lidem, rozlišuje se pak, zda jde o úvěr podnikatelský nebo spotřebitelský. A jak je to v tomto případě s registrem dlužníků? Opravdu si můžete vzít půjčku, i když už peníze dlužíte a není to třeba úplně malá částka?

hypotéka bez registru

Podnikatelé to mají jednodušší, můžete si tak zachránit svůj podnik

Podnikatelské úvěry obvykle nebankovní společnosti poskytují oproti zástavě nemovitosti, v tomto případě opravdu není nahlíženo do registru dlužníků, všechny půjčené peníze ale musí být využity výhradně k podnikatelským účelům a nikoliv k soukromým. Hypotéka bez registru se poskytuje právě nejčastěji podnikatelům, peníze je nutné použít na podnikání, ale není určeno, na co přesně musí být peníze využity. Konkrétní záměr, jak s penězi chcete naložit, dokazovat nemusíte. To znamená, že je možné vyplatit starší dluhy, můžete nakoupit vybavení, stroje, prostory a cokoliv co nějak souvisí s tím, v čem podnikáte. Není třeba pak dokládat ani daňové přiznání a dokonce je možné žádat o půjčku se spolužadatelem, který může ručit k půjčce svou nemovitostí.

podnikatelský úvěr

Jak na spotřebitelské úvěry?

I spotřebitelské úvěry, tedy úvěry pro fyzické osoby je možno poskytnout bez nahlížení do registru a bez zkoumání výše příjmů od zaměstnavatele, ale cesta je v tomto případě trošku strmější. Protože pokud je člověk už příliš předlužený, půjčku není možné získat a to zejména z tohoto důvodu, že se logicky předpokládá, že by tento člověk nebyl schopen už další úvěr splácet. To je už jistá cesta k finančním u krachu a to ani dobré nebankovní společnosti stejně jako třeba banky nemohou dopustit.

Pokud již půjčky máte, je třeba dobře promyslet, zda je vhodné mít ještě další závazek v podobě nové půjčky. V případě podnikatelů a běžných spotřebitelů je třeba ale posuzovat situaci jinak.